Soke
+17°C

Haber ve Duyurular

04
MİLAS 6. ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİNE KATILDIK.

 Milas'ta gerçekleştirilen Zeytin Hasat Şenliğine Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Haluk KUTLAY ile Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Nejat SAĞEL,beraber katılım sağladılar.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nu Milas-Bodrum havaalanından karşılamayla başlayan etkinlik sırasında Söke'li Başkanlara "Maşallahınız var,nazar değecek diye korkuyorum" diyen Hisarcıklıoğlu,karşılamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

[Devamını oku...]

21
Priene'nin UNESCO Dünya Mirasları Listesine dahil olabilmesi için çalışıyoruz.

 Priene'nin UNESCO Dünya Mirasları Listesine dahil olabilmesi için yapılacak çalışmalar adına Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Kutlay, Söke Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa İberya Arıkan, Priene Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. İ. Hakan Mert ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne giderek Daire Başkanı Gökhan Bozkurtlar, Şube Müdürü Arkeolog Neşe Akdoğan ve Uzman Arkeolog Şehnaz Eraslan Alıcıgüzel'e sunum gerçekleştirdiler.

[Devamını oku...]

16
BARIŞ PINARI HAREKATI'NA TAM DESTEK.

 Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Haluk KUTLAY ve Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Nejat SAĞEL,Barış Pınarı Harekatı'na verdikleri desteği kamuoyuyla paylaşmak adına ortak basın toplantısı gerçekleştirdiler.

[Devamını oku...]

15
 Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'ne katıldık.

 13-14 Ekim tarihlerinde gerçekleşen Türk Dili Konuşan Devletler İş Forumu öncesinde TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Bilgilendirme toplantısına katılım sağladık. Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Kutlay Söke'nin ticaret hayatı için yakalanabilecek fırsatları, oradaki iş insanları ile istişare etme fırsatı buldu.

[Devamını oku...]

15
KOSGEB BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 14 Ekim 2019 Pazartesi günü Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, Ak Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Sayın Metin YAVUZ'un ...

[Devamını oku...]

08
KOSGEB HİBE,TEŞVİKLER,DESTEKLER,ULUSLARARASI PROGRAMLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI.

 KOSGEB Desteklerinin, teşviklerin ve hibelerin anlatılacağı toplantıda üyelerimiz sorularına yanıt bulma fırsatı bulacaktır.Toplantıya Ak Parti Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Sayın Metin Yavuz da katılacak olup tüm üyelerimiz davetlidir.

[Devamını oku...]

10
2020-2023 Stratejik Plan hazırlıkları devam ediyor.
 2020-2023 stratejik plan hazırlıkları kapsamında Meclis ve Yönetim Üyelerinin katılımıyla iç paydaş çalıştayı gerçekleştirdik.
26
ODAMIZ YUNANİSTAN İZMİR BAŞKONSOLOSU ARGYRO PAPOULİYA'YI ZİYARET ETTİ

 Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, Söke Ticaret Odası Yönetim ve Meclisini makamında ağırladı. Yunanistan ile ticaret ve turizm alanında yapılabilecekler konuşularak ikili diyaloglar güçlendirildi.

[Devamını oku...]

26
ODAMIZ İZMİR TİCARET ODASI'NI ZİYARET ETTİ

 Söke Ticaret Odası Yönetim ve Meclis Üyeleri olarak ikili ilişkileri güçlendirme adına İzmir Ticaret Odasını ziyaret ettik. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Meclis Başkanı Selami Özpoyraz'ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı olumlu paylaşımlarla son buldu.

[Devamını oku...]

24
GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

 24 Temmuz "Gazeteciler ve Basın Bayramı" sebebiyle Ticaret Odası olarak Söke'de faaliyet gösteren değerli yerel basın mensuplarımızla birlikte kahvaltı etkinliğinde bulunduk. Organizasyonumuza yoğun iş programları arasında zaman ayırarak, Aydın Milletvekilimiz Sayın Metin Yavuz, Söke Kaymakamımızı temsilen Kuşadası Kaymakamı Sayın Sadettin Yücel, Belediye Başkanımız Sayın Levent Tuncel'de katılım sağladılar.

[Devamını oku...]

11
SAYIN ÜYELERİMİZE DUYURULUR
 Yıllık Aidat Munzam Aidat, her yılın HAZİRAN ve EKİM aylarında iki eşit taksitte ödenir. Zamanında ödenmemeleri halinde 6183 sayılı Kanun uyarın...

[Devamını oku...]

26
Çin Ürünleri Fuarı'na Katılmak İstermisiniz?
 Üyelerimizi İstanbul Yeşilköy CNR Fuar Merkezinde 23 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan "5. Çin Ürünleri Fuarı" na götürüyoruz. Başvur...

[Devamını oku...]

25
KARİYER GÜNLERİ'NE YOĞUN İLGİ...

 Üniversite öğrencilerinin kariyer hayatlarında rota çizmesi için firmalarla görüşme fırsatının yaratıldığı panele ilgi yoğundu.

[Devamını oku...]

24
Amatör Denizcilik Belgesi'nin 2.cisini Düzenledik.
 Kuşadası Liman Başkanlığı ile birlikte düzenlediğimiz "Amatör Denizcilik Belgesi" için Söke Mimarlık Fakültesi Anfi salonunda 250 kişilik 2.etap...

[Devamını oku...]

24
Kariyer Günü 25 Nisan Perşembe günü Mimarlık Fakültesinde Gerçekleştirilecek.
 Kariyer Günü 25 Nisan Perşembe günü Mimarlık Fakültesinde Gerçekleştirilecek.
08
Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldık.

  5-7 Nisan tarihleri arasında TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirilen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerine Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Kutlay, Başkan Vekillerimiz Erdinç Algür ve Mehmet Akbudak, Meclis Başkanımız Veysel Kara, Meclis Başkan Vekilimiz Fevzi Paksoy, TOBB Delege Üyemiz Coşkun Kuru ve Genel Sekreterimiz Kerem Tekçeer katıldı. 

[Devamını oku...]

22
ODAMIZA AKREDİTASYON GELİŞTİRME ZİYARETİ YAPILDI

 Odamıza Akreditasyon yeni puanlama sistemi baz alınarak geliştirme ziyareti yapıldı.

[Devamını oku...]

22
14 Mart Tıp Bayramını Kutladık.

  Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdinç AlgürSöke Fehime-Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Mustafa İkizek başta olmak üzere Tüm sağlık personellerinin 14 Mart Tıp Bayramını Kutladılar.

[Devamını oku...]

22
TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Geçiş Tetkikinden Başarıyla Geçtik.
 Yönetim ve işleyişini kalite standartlarına göre revize eden Söke Ticaret Odası TSE İzmir Belgelendirme Müdürlüğü tarafından TS EN ISO 9001:2015...

[Devamını oku...]

22
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADIK
 Söke Ticaret Odası olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yeni Kadın Girişimcilerimiz ile kahvaltı organizasyonu gerçekleştirdik. Geçen dön...

[Devamını oku...]

22
AYDIN GÜÇ BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDIK.
 "Aydın Güç Birliği Toplantısı" Aydın Ticaret Odası ev sahipliğinde Aydın'da bulunan Oda ve Borsaların katılımı ile gerçekleştirildi.
26
Söke Ticaret Odası “İstihdam Seferberliği 2019 - Burda İş Var” Teşvik Paketi’ne tam destek veriyor.
 Söke Ticaret Odası “İstihdam Seferberliği 2019 - Burda İş Var” Teşvik Paketi’ne tam destek veriyor.
25
MEGİP projesiyle işbaşı yapan kursiyerleri ziyaret ettik.
 Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Kutlay ve Başkan Vekilimiz Erdinç Algür, üyemiz Karaoğlu Ziraat Aletleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile İŞ...

[Devamını oku...]

25
X. Ekonomi Şurası Değerlendirmesi ve İstihdam 2019 Toplantısına katıldık.

 Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Kutlay, Maliye Bakanı Berat Albayrakve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından TOBB Konferans Salonunda gerçekleştirilen "X. Ekonomi Şurası Değerlendirmesi ve İstihdam 2019 Toplantısına" katılım sağladı.

 

[Devamını oku...]

13
Amatör Denizcilik Belgesi Eğitim ve Sınavı gerçekleştirildi.

 Kuşadası Liman Başkanlığı ile birlikte düzenlediğimiz "Amatör Denizcilik Belgesi" için Söke Doğa Koleji konferans salonunda 150 kişilik ilk kursumuz gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

07
SGK VE İŞKUR İL MÜDÜRLERİNDEN ODAMIZA ZİYARET.

 SGK İl Müdürü Zeynep Yılmaz, İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, Söke SGK Merkez Müdürü Abdullah Kabal ve Söke İŞKUR Müdürü Tuncay Özdemir odamızı ziyaret ettiler. Ziyarette 7143 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan SGK alacaklarının 2018 yılı Aralık ve 2019 yılı Ocak ödenmesi gereken taksit ödeme sürelerinin 2019 yılı Şubat ayı sonuna kadar uzatıldığını aktaran SGK Müdürü il Müdürü Zeynep Yılmaz, ayrıca 4/b BağKur ve primini kendisi ödeyen diğer sigortalıların ihya edilen süreler için 28 Şubat 2019 tarihine kadar en yakın SGK’ya müracaat ederek hesaplanacak tutarı ödemeleri halinde yapılandırma haklarının devam edeceğini bildirdi.

[Devamını oku...]

04
SÖKE KAYMAKAMI, İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ VE JANDARMA KOMUTAN'INDAN ODAMIZA ZİYARET.
 Söke Kaymakamımız Sayın Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Yalçın Şipal ve Söke Jandarma Komutanı Sayın Yüzbaşı Gökhan Kurgan...

[Devamını oku...]

04
Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri'ne katıldık.
 Ankara'da TOBB binasında gerçekleşen "Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine" Meclis Üyelerimiz Reşat Er, Ayşe Anya, Murat Kaloğlu, Ali Semerci...

[Devamını oku...]

01
E-DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 Türkkep Ege Bölge Müdürü Murat Kaya ve Satış Yöneticisi Bora Benli tarafından "KEP adresi nedir?Kimler KEP kullanmalı? e-dönüşüm hizmetleri nele...

[Devamını oku...]

22
Türkiye Ekonomi Şurası'na katıldık

 TOBB’un düzenlediği Türkiye Ekonomi Şurası bugün Ankara’da Odalar ve Borsaların yoğun katılımıyla başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak Şura’ya

[Devamını oku...]

15
KOBİ'lere Destek Paketinin Ayrıntıları Açıklandı

KOBİ'ler için hazırlanan yeni kredi paketi ile İmalat ve İhracatçı firmalara 1milton lira, diğer sektörlere ise 500 bin liraya kadar kredi verilecek. 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli kredi için faiz oranı yüzde 1,54 ularak uygulanacak.20 milyar liralık paketten 40 bin işletme faydalanacak.

 

[Devamını oku...]

15
Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Fonları ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Sertifika Töreni'ne katıldık.

 Aydın Valiliği toplantı salonunda Sayın Vali Yavuz Selim KÖŞGER'in katılımıyla gerçekleştirilen Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Fonları ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Sertifika Töreni'ne Odamız Akreditasyon sorumlusu Sercan GÜLER katıldı.

[Devamını oku...]

07
İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU VE İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU ADAY ÜYELİK BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.

 SAYIN ÜYELERİMİZ, İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU VE İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU ADAY ÜYELİK BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR.

[Devamını oku...]

03
AMATÖR DENİZCİLİK BELGESİ EĞİTİMİ YAPILACAK

 Kuşadası Liman Başkanlığı tarafından verilen Amatör Denizci Belgesi için Söke Ticaret Odası'nda eğitim ve sınav düzenlenmesi planlanmıştır.

[Devamını oku...]

02
Enflasyonla Mücadele 2019'da  da Devam Edecek.
 TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu, Enflasyonla mücadele kapsamında Oda ve Borsalar olarak 2019'da da destek verileceğinin bilgisini şahsi ...

[Devamını oku...]

02
Motorlu Kara Taşıtları Sınavında Başarılı Olan Kursiyerlerin Belgeleri Törenle Dağıtıldı.

 Söke Ticaret Odası ve TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik Belgelendirme A.Ş. tarafından yürütülen mesleki yeterlilik belgeleri dağıtımları tüm hızıyla devam ediyor..

[Devamını oku...]

02
Ortak Projeler Hakkında Görüşüldü.
 Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Neval Genç ve Söke İŞKUR Müdürü Tuncay Özdemir ile birlikte ortak girişimde bulunabilecek projeler hakkın...

[Devamını oku...]

02
Ticaret ve Sanayi Odaları Müşterek Konsey Toplantısına katıldık.

 TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen

[Devamını oku...]

05
ÜYELERİMİZE BİLGİ,DANIŞMALIK DESTEĞİ VERMEYE DEVAM EDİYORUZ.
 Söke Ticaret Odası Kosgeb Temsilciliği olarak danışmanlığını yaptığımız KOBİ-GEL projesi kapsamında Kayhan Ziraat Kayhan Ziraat Tic. Ltd. Şti ma...

[Devamını oku...]

05
MİLLETVEKİLLERİMİZDEN ODAMIZA ZİYARET.
 CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ve CHP Denizli Milletvekili H.Teoman Sancar odamızı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Kutlay, ...

[Devamını oku...]

05
YÖNETİCİ VE PERSONELİMİZE ORYANTASYON EĞİTİMİ VERİLDİ.
Dr. Yüksel Vardar tarafından verilen "TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi ve Gereklilikler" başlığı altındaki oryantasyon eğitimlerimiz tamamlandı. He...

[Devamını oku...]

05
İLKYARDIM SERTİFİKALARI DAĞITILDI.
 İlkyardım Personeli Eğitimine katılarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere Başarı Sertifikaları ve kimlikleri Oda Başkanımız Haluk Kutlay...

[Devamını oku...]

05
ÜYE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR.
 Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu olarak Batı Söke Çimento fabrikasına ziyarette bulunduk. Üretim Müdürü Serdar Koç ve Bakım Müdürü Celal Sargut...

[Devamını oku...]

05
STO ÜYELERİNE İNDİRİMLER DEVAM EDİYOR.
 Söke LATMOS Çarşı Esnaflarından üyelerimize özel indirim fırsatları sunuldu.  Tunç Butik tüm üyelerimize özel %10 Janti İçgiyim tüm üyele...

[Devamını oku...]

05
Meslek Komite Toplantıları devam ediyor.
 4.Meslek Komitesi toplantımız Nursen Tunç başkanlığında yapıldı. Meslek gruplarına ait güncel sorunlar konuşularak çözüm önerileri sunuldu.
05
Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı'na katıldık
 7.11.2018 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) ile Türkiye Bankalar Birliği(TBB) tarafından düzenlenen,İZTO,EBSO ve İTB'nin ev sah...

[Devamını oku...]

16
TOPYEKÜN MÜCADELE
 TOPYEKÜN MÜCADELE
12
ENFLASYON İLE TOPYEKÜN MÜCADELE,VARIZ.
 Hükümetimiz tarafından enflasyonla mücadele için ülke genelinde “İndirim Kampanyası” başlatılmıştır. Bu kapsamda ürün ve hizmetlerinde en az %10...

[Devamını oku...]

11
BERGAMA TİCARET ODASI'NI ZİYARET ETTİK.

 10 Ekim 2018 Çarşamba günü Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay , Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Erdinç Algür ve Mehmet Akbudak , Genel Sekreter Kerem Tekçeer , Akreditasyon Sorumlusu ve Kalite Yönetim Temsilcisi Sercan Güler ile Bergama Ticaret Odası'nı ziyarette bulunduk.

[Devamını oku...]

09
YÜKSEK İSTİŞARE KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 Söke Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin öncülüğünde, tüm odalarda oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu toplantılarına başladı.

[Devamını oku...]

05
ÖDEMİŞ VE SÖKE TİCARET ODALARI ARASINDA KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI

 Ödemiş Ticaret Odası ile Söke Ticaret Odası arasında karşılıklı işbirliğini sağlamak, bilgi, deneyim ve iyi uygulamaların paylaşımıyla hizmet kalitesini geliştirmek amacıyla düzenlenen 'Kardeş Oda' protokolü, 4.10.2018 tarihinde Ödemiş Ticaret Odası'nda düzenlenen törenle imzalandı.

[Devamını oku...]

25
KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvuruları Başladı!

 KOBİ Destek (Nefes) Kredisi için Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile anlaşılmış olup 50.000TL üst limitle kredi kullanmak için odamızdan gerekli evrakları alarak adı geçen bankalara başvuru yapabilirsiniz.

 

[Devamını oku...]

27
SERTİFİKALI İLKYARDIM KURSU DÜZENLENECEK.

 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre iş yerlerinde bulunması zorunlu olan "İlkyardım Personeli" için üyelerimize 2 gün (16 saat) sürecek eğitim verilmesi planlanmaktadır.

[Devamını oku...]

07
2. El Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satımında "MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ" Şart!

 İkinci el motorlu kara taşıtları alım satımlarında mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.

[Devamını oku...]

01
AYDIN TİCARET ODASI ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

 Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ve Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay, güç birliği vurgusunda bulunarak Aydın ve ülke ekonomisine katkı sunmak istediklerini belirtti.

[Devamını oku...]

27
2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı
 KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı, imalat sanayinde faaliyet gösteren ve KOSGEB Desteklerinden yasaklı olmayan İşletmelerin yerli ve yeni makine teçh...

[Devamını oku...]

26
STO, T.B.M.M 'YE GİDEREK AYDIN MİLLETVEKİLLERİNİ ZİYARET ETTİ

 Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri , 24 Haziran seçimlerinde Aydın Milletvekili olmaya hak kazanan değerli vekillerimizi ziyarette bulundular.

[Devamını oku...]

13
15 TEMMUZ DESTANI
 15 TEMMUZ DESTANI
11
Yönetim Kurulumuz ve Meclis Üyelerimiz, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu'nu makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.
 Yönetim Kurulumuz ve Meclis Üyelerimiz, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu'nu makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.
11
STO Yönetimi ve Meclisi olarak, Söke Belediye Başkanımız Süleyman Toyran'ı makamında ziyaret ettik.
 STO Yönetimi ve Meclisi olarak, Söke Belediye Başkanımız Süleyman Toyran'ı makamında ziyaret ettik.
10
Haluk KUTLAY Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki törene katıldı.
 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın ev sahipliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Geçiş Töreni’ ...

[Devamını oku...]

10
İŞKUR Söke Müdürü Tuncay Özdemir odamızı ziyaret etti.
 İŞKUR Söke Müdürü Tuncay Özdemir odamızı ziyaret ederek Sökedeki istihdamın durumu hakkında bilgilendirme gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı...

[Devamını oku...]

03
AYDIN AKPARTİ MİLLETVEKİLİ METİN YAVUZ’DAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ!

 Söke Ticaret Odası Aydın Akparti Milletvekili Metin YAVUZ’u ağırladı. 24 Haziran seçimlerinden önce Söke Ticaret Odası’nı ziyaret eden Milletvekili Yavuz, bugün de Söke Ticaret Odası’na teşekkür ziyaretinde bulunarak Söke’nin ve Sökeli tüccarın beklentileri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

[Devamını oku...]

27
MOBİL POS HİZMETİNİZDE!!!
 Odamızı arayarak Mobil Pos ile ödeme isteğinizi iletebilirsiniz.
27
SÖKE TİCARET ODASINDAN SİBAŞ GIDA A.Ş'YE TEŞEKKÜRLER!

 2017 yılı sonuçlarına göre en çok ihracat yapan ilk 1000 firma arasında yer alan üyemiz SİBAŞ GIDA ve A.Ş. yi hem tebrik etmek hem de başarı belgelerini vermek için Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akbudak ile Erdinç Algür, SİBAŞ GIDA ve A.Ş. 'ye ziyarette bulundu. Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu, şirket ortaklarından Çelik Özbaş ile Zirai Satın alma Müdürleri Mehmet Esat Karataş karşıladı.

[Devamını oku...]

22
Söke Ticaret Odası “Birey Özel Eğitim Kursu” İle İndirim Protokolü İmzaladı!
 Söke Ticaret Odası üyeleri Birey Özel Eğitim Kursu ile imzaladığı anlaşma ile Söke Ticaret Odası üyeleri 2018-2018 eğitim dönemi ücreti üzerinde...

[Devamını oku...]

20
METİN YAVUZ'DAN ODAMIZA ZİYARET
 Ak Parti Aydın Milletvekili Adayı Metin Yavuz Söke Ticaret Odamızı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.  
20
MUSTAFA İBERYA ARIKAN'DAN ODAMIZA ZİYARET
 CHP Aydın Milletvekili Adayı Mustafa İberya Arıkan ve CHP İlçe Yönetimi odamıza ziyaret gerçekleştirdi.
05
KOSGEB 2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı Duyuruldu!

 KOSGEB tarafından düzenlenen "2018 Yılı Makine Teçhizat Faiz Desteği Programı"na katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, açıklanan destek programının ve diğer desteklerin ortak hedefinin Türkiye'nin teknoloji üretmesi ve ürettiği teknolojiyi ihraç etmesi olduğunu belirterek, "KOBİ'lerimizi yüksek teknoloji ile buluşturuyoruz.

[Devamını oku...]

04
İyi Parti Aydın Milletvekili Adaylarından Odamıza Ziyaret...

 Yaklaşan seçim önesinde Odamız İyi Parti Aydın Milletvekili adayları tarafından ziyaret edildi.

[Devamını oku...]

04
Priene Antik Kenti Unesco Dünya Miras Geçici Listesi'nde...

 Söke ilçesi Güllübahçe Mahallesi sınırları içinde bulunan Priene Antik Kenti, Türkiye’nin UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’nde yer alan 78 kültür varlığından biri oldu.

[Devamını oku...]

01
ODAMIZ SOSYAL SORUMLULUK KAPSAMINDA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ARAÇ BAĞIŞINDA BULUNDU.
 İlçemizde bulunan kurum ve kuruluşların katkılarıyla alınan 7 adet yeni araç İlçe Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştirilen tören ile hizmete başlad...

[Devamını oku...]

31
Üyelerimiz için Yeni Yapılandırma Fırsatı!!!!

 Sayın Üyemiz 7143 Yapılandırma Kanunu ile 31.03.2018 tarihinden önceki borçlarınızı yapılandırarak ister peşin ister 6 taksitle ödeme imkanına sahipsiniz.

[Devamını oku...]

17
KUTLAY TİCARET ODALARI KONSEY ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ.
 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) seçimlerinde oyların tamamını alan Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun 4 yıllığına yeniden başkan seçildiği genel...

[Devamını oku...]

09
TKDK dan Odamıza Ziyaret!
 TKDK İl Koordinatörü Mustafa Bozkurt odamızı ziyarette bulundu. Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay'ı yeni dönem için tebrik ederek TKDK’nın...

[Devamını oku...]

09
Söke Bil Kolejinden Ziyaret
 Söke BİL Koleji Müdür Ömer Faruk Ünlü ve Rehber Öğretmen Duygu Erol Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk Kutlay’ı ziyaret ederek yeni dönemde yapılac...

[Devamını oku...]

09
Odamıza Ziyaret!!!
 Chp Aydın Milletvekili Aday Adayı Hüseyin GÜNDÜZ ve CHP Söke İlçe Yönetimi odamızı ziyaret etti.Meclis Başkanı Veysel KARA, Yönetim Kurulu Başka...

[Devamını oku...]

08
HALUK KUTLAY YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞUNDA VERİLEN RESEPSİYONA KATILDI
 Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia'nın daveti üzerine İstanbul Rum ve Af...

[Devamını oku...]

07
China Homelife Turkey fuarının Türkiye organizasyonu gerçekleştirilecek
 31 Mayıs- 2 Haziran 2018 tarihlerinde İstanbul, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan China Homelife Turkey fuarının Türkiye orga...

[Devamını oku...]

07
ÖNEMLİ DUYURU!
 KOSGEB Başkanlığının "Mevzuatın Sadeleştirilmesi (BAMS) kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde, bundan sonra "Uygulamalı Girişimcili...

[Devamını oku...]

07
Söke Ticaret Odası Organ seçimlerine katılım gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Haluk Kutlay
 Söke Ticaret Odası Organ seçimlerine katılım gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Haluk Kutlay
04
ÖNEMLİ DUYURU!
 İlçe Seçim Kurulu'nun bildirdiği üzere; 07 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılacak Söke Ticaret Odası Organ Seçimleri 08:00-17:00 saatleri arasında ...

[Devamını oku...]

02
DEĞERLİ ÜYELERİMİZE MÜJDE! NEFES KREDİSİ TEKRAR BAŞLADI!
 Söke Ticaret Odası üyeleri Ziraat Bankası,Halkbank,VakıfBank ve DenizBank'tan aylık %0,99, yıllık %11,88 faiz oranlarıyla ilk 6 ayı sadece faizi...

[Devamını oku...]

02
İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMA
  Söke Ticaret odasına bağlı 7 meslek komitesi ve Ticaret odası meclis üyeliği seçimleri yargı denetim ve gözetiminde, Söke Kocagözoğlu Ortaokul...

[Devamını oku...]

28
Değerli üyelerimiz; 7 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılacak oda seçimlerinde lütfen oyunuzu kullanınız.
 Değerli üyelerimiz; 7 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılacak oda seçimlerinde lütfen oyunuzu kullanınız.
26
ACI KAYBIMIZ
 Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz, Ziraat Mühendisi Murat Asrav'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşamaktayız. Kendisine Allahtan...

[Devamını oku...]

22
REGAİP KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
 REGAİP KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
21
41.YAPI FUARI TURKEYBUILD 2018
 10 MAYIS 2018 PERŞEMBE GÜNÜ 41.YAPI FUARI TURKEYBUILD İSTANBUL 2018 FUARINA YETERLİ KATILIM OLMASI HALİNDE ÜCRETSİZ ULAŞIM(KARAYOLU) SAĞLANACAKT...

[Devamını oku...]

18
18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
 
13
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE! 7 Nisan 2018 tarihinde yapılacak oda seçimlerinde
 7 Nisan 2018 tarihinde yapılacak oda seçimlerinde "Anonim Şirket, Limited Şirket, Kooperatif yetkililerinin oy kullanabilmeleri için gerekli ola...

[Devamını oku...]

13
AYTO YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞINA KATILDIK
 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Aydın Ticaret Odası yeni hizmet binasının açılışına katıldı. Töre...

[Devamını oku...]

23
SÖKE TİCARET ODASINDA SÜREKLİ EĞİTİM!
 YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ 27 Şubat 2018 Salı günü Söke Ticaret Odasında "Yapı İşleri İş Sağlığı ve Güvenliği" Semineri ve...

[Devamını oku...]

09
SCHENGEN VİZE İŞLEMLERİ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR.
Söke Ticaret Odası Söke’de ikamet etmekte olan ve yurt dışına çıkış işlemleri gerçekleştirmek isteyen kişilerin VFS Global Firması ile yapılan anlaşma...

[Devamını oku...]

09
TİCARET SİCİL HARÇLARI VE GAZETE İLAN ÜCRETLERİ ODAMIZDA TAHSİL EDİLECEKTİR.
                    SÖKE TİCARET ODASINDAN ÜYELERİNE BİR YENİLİK DAHA TİCARET SİCİL HARÇ ÜCRET...

[Devamını oku...]

07
İHRACATÇILARIMIZ VE İTHALATÇILARIMIZ İÇİN YENİ BİR SİSTEM; GETAPP
    Birliğimizin en önemli paydaşlarından olan Gümrük ve Ticaret Baknlığımız tarafından,Gümrük Eşya Takip ve Analitik Performans Programı ...

[Devamını oku...]

22
SÖKE TİCARE ODASI KOSGEB SİNERJİ ODAĞI OLUYOR!
 T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Söke Ticaret Odası arasınd...

[Devamını oku...]

18
Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk KUTLAY Katar Doha'da Türk-Katar İş Forumu'na katıldı.
 Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk KUTLAY Katar Doha'da Türk-Katar İş Forumu'na katılarak Söke'yi ve Söke'de üretilen ürünleri...

[Devamını oku...]

10
EKONOMİDE BU HAFTA NE OLDU?
 EKONOMİDE BU HAFTA NE OLDU?
28
“İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK”
      İşçi-işveren uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuk iş dünyasında yeni bir dönem başlatacak. Söke Ticaret Oda...

[Devamını oku...]

20
Söke Ticaret Odasında "İhracat Destekleri Eğitimi"
 Söke Ticaret Odası, akredite bir Ticaret Odası olarak ihracatçı ve ihracat potansiyeli olan üyelerine "İhracat Destekleri" eğitimi gerçekleştird...

[Devamını oku...]

24
Siz Söke Ticaret Odası üyeliğinin ayrıcalığını daha fazla yaşayın diye, ekonominizi de düşünerek, birtakım yeniliklere imza atıyoruz.
  Değerli üyelerimiz; Siz Söke Ticaret Odası üyeliğinin ayrıcalığını daha fazla yaşayın diye, ekonominizi de düşünerek, birtakım yeniliklere...

[Devamını oku...]

24
GELECEK NESİLLERİMİZİ ÖZVERİ İLE YETİŞTİREN , DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN !
 GELECEK NESİLLERİMİZİ ÖZVERİ İLE YETİŞTİREN , DEĞERLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN !
16
ÖDEMİŞ TİCARET ODASINDAN ODAMIZA ZİYARET...
 Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat ERİŞ ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim SURAV odamızı ziyaret ettiler.Yönetim Kurulu Başkanımız H...

[Devamını oku...]

26
SÖKE TİCARET ODASI TATLIMAYA EKMEĞİNİN COĞRAFİ İŞARET TESCİLİNİ ALIYOR!
  Söke Ticaret Odası, Söke'de bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Coğrafi İşaretli Ürünlere verdiği ö...

[Devamını oku...]

24
SÖKE TİCARET ODASINDA GİRİŞİMCİLİK KURSLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.
 SÖKE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI HALUK KUTLAY GİRİŞİMCİ KURSİYERLERE SERTİFİKALARINI ALIP YENİ İŞLETMELER KURUP BAŞARILI OLMALARI ...

[Devamını oku...]

12
SÖKE TİCARET ODASI PRIENE İÇİN UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI
  Söke Ticaret Odası, Söke Belediyesi ile birlikte Söke için bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Söke'nin Güllübahçe mahallesinde yer alan P...

[Devamını oku...]

09
42. İzmir Ayakkabı Ve Çanta Fuarı ve 1. Moda ve Hazır Giyim Fuarı
 DEĞERLİ TİCARET ODASI ÜYELERİ Söke Ticaret Odası 17-20 Ekim 2017 tarihleri arasında 42. İzmir Ayakkabı Ve Çanta Fuarı ve 1. Moda ve Hazır Giyim...

[Devamını oku...]

31
SEVGİLİ BAŞKANIMIZ REŞAT ANYA'YI RAHMET VE SAYGI İLE ANIYORUZ
Sevgili Başkanımız Reşat Anya'yı vefatının 2.yıl dönümünde rahmet ve saygı ile anıyor, Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.Söke Ticaret Odası M...

[Devamını oku...]

04
AYDIN İLİ ODA VE BORSALAR GÜÇBİRLİĞİ TOPLANTISI NAZİLLİ TİCARET ODASI EVSAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ
MECLİS BAŞKANI BEHLÜL ER VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI HALUK KUTLAY'IN SÖKE TİCARET ODASINI TEMSİLEN KATILDIKLARI "AYDIN İLİ ODA VE BORSALAR GÜÇBİRLİĞİ TO...

[Devamını oku...]

28
ODA ÜYELERİNE ÖNEMLİ DUYURU
DUYURU Söke Ticaret Odası’ndan Bildirilmiştir… 5174 Sayılı Kanunun 10.maddesinin 2.fıkrasında “ içinde bulunulan yıldan önceki iki yıldan itibar...

[Devamını oku...]

13
15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ “GÜCÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE”
Değerli Basın Mensupları,Türkiye’nin sivil toplumunu temsil eden; Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı olan;• Türkiye İşçi Sendikaları Ko...

[Devamını oku...]

10
Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay, Genel Sekreter Yusuf Asar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bölge Toplantısına katıldı.
Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay, Genel Sekreter Yusuf Asar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bölge Toplantısına katıldı.TOBB B...

[Devamını oku...]

20
Üyelerimizin Dikkatine… 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili Önemli Duyuru
Değerli Üyemiz,7020 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanu...

[Devamını oku...]

15
Söke Ticaret Odası Üyeleriyle İftar Yemeğinde Buluştu...
Söke Ticaret Odası'nın her sene geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği, bu sene Söke Öğretmenevi'nde gerçekleşti. Birinci, ikinci ve üçüncü meslek...

[Devamını oku...]

02
Söke Ticaret Odasında Dış Ticaret İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi!
Üye odaklı çalışmalarına devam eden Söke Ticaret Odası, ihracat yapan üyelerinin ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla hizmet binasında Dış Ticaret...

[Devamını oku...]

02
Söke Ticaret Odası KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği) Stratejisi ve Eylem Planı olağan toplantısına katıldı.
Söke Ticaret Odası, Aydın Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün koordinatörlüğünde düzenlenen KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği) Stratejisi ve Eylem Planı olağan toplantısına katıldı.

[Devamını oku...]

02
Söke Ticaret Odası KOSGEB Sinerji Odağı oluyor!
Söke'de üyelerine ve Söke halkında hizmete erişim kolaylığını ilke edinen Söke Ticaret Odası, daha önce yurtdışı vize işlemlerini de oda bünyesinde yaptığı gibi, şimdi de KOSGEB Sinerji Odağı olarak Söke'de KOSGEB'in temsilciliğini yürütecektir.

[Devamını oku...]

22
AYDIN MHP MİLLETVEKİLİ DENİZ DEPBOYLU ODAMIZI ZİYARET ETTİ.
 Aydın MHP  Milletvekili Deniz Depboylu, Söke MHP İlçe Başkanı Veysel Toygar ve İlçe Yönetiminden oluşan heyet Odamızı ziyaret ederek 16 Nis...

[Devamını oku...]

17
"MİLLİ İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ VE TEŞVİKLER" KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

 Söke Belediyesi çok amaçlı tyoplantı salonunda Milli İstihdam Seferberliği ve Teşvikler konulu Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti

[Devamını oku...]

16
SÖKE TİCARET ODASI YUNANİSTAN'IN LARİSSA ŞEHRİNDEKİ FUARA KATILDI VE LARİSSA TİCARET ODASI İLE KARDEŞ ODA OLDU

 Yunanistan'ın Larissa Şehrindeki Tarım Fuarı'na üyelerinden oluşan 50 kişilik kafile ile katılım sağlayan Söke Ticaret Odası,Larissa Ticaret Odası ve Larissa Belediyesi'ne ziyaretler gerçekleştirdi.Larissa Ticaret Odası ile "KARDEŞ ODA" protokolü imzaladı.

[Devamını oku...]

01
VERGİ DAİRESİ'NDEN ODAMIZA ZİYARET

 VERGİ HAFTASI VESİLESİYLE VERGİ DAİRESİNİN ODAMIZI ZİYARETİ

[Devamını oku...]

28
AKREDİTE OLAN SÖKE TİCARET ODASI BELGESİNİ ALDI

 12.Dönem Akreditasyon Sürecindeki odalardan biri olan Söke Ticaret Odası gerçekleştirilen denetimde başarılı olarak,Akredite oda olma hakkına sahip oldu ve belgesini aldı.

[Devamını oku...]

16
Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Toplantısı

 Cumhuriyet Başsavcısı Sayın; Burhan Bölükbaşı Başkanlığında Söke Ticaret Odası Meclis Salonunda Gerçekleştirildi..

[Devamını oku...]

15
SÖKE TİCARET ODASINDAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNE ZİYARET

 SÖKE TİCARET ODASI MECLİS VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİLER.

[Devamını oku...]

15
Söke Ticaret Odasından SÖGİAD 'a ziyaret

 Söke Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerinden SÖGİAD yeni başkanı Bilal ÜLKER'e ziyaret.

[Devamını oku...]

08
TOBB TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI'NA KATILDIK
 TOBB’un organize ettiği Türkiye Ekonomi Şurası, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’un ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali ...

[Devamını oku...]

03
SÖKE TİCARET ODASI HEYETİ'NİN  AYDIN VERGİ DAİRESİNİ ZİYARETİ
 SÖKE TİCARET ODASI MECLİS BAŞKANI BEHLÜL ER YÖNETİM KURULU BAŞKANI HALUK KUTLAY YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ MURAT ASRAV VE MECLİS ÜYESİ MESUT B...

[Devamını oku...]

03
SÖKE TİCARET ODASI HEYETİ AYDIN SANAYİ ODASINI ZİYARET
 SÖKE TİCARET ODASI MECLİS BAŞKANI BEHLÜL ER, YÖNETİM KURULU BAŞKANI HALUK KUTLAY YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ MURAT ASRAV MECLİS ÜYESİ MESUT BER...

[Devamını oku...]

12
 ÜYELERİMİZE NEFES KREDİSİ

               Ülke ekonomisinde önemli yer tutan küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere “ TOBB NEFES KREDİSİ ” adı altında T.C.Ziraat Bankası A.Ş ve Denizbank A.Ş ile 

[Devamını oku...]

18
Aydın Vergi Dairesi Başkanı Ziyareti

  Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu, Söke Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir ile beraber odamızı ziyaret ettiler.Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay,Meclis Başkanı Behlül Er, Yön. Kur. Başkan Vekili Ali Acar ve Meclis Üyesi Mesut Berber'in hazır bulunduğu ziyarette 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında gerçekleşen yapılandırmalar değerlendirildi.

[Devamını oku...]

31
6736 BAZI ALACAKLARIN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN KANUN

 6736 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Kapsamında Aidat Borçlarının Yapılandırılması Hakkında

 
 
Sayın Üyemiz,
 
6736 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 19.08.2016  tarihinde 29806 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
 
Kanunun 11 inci maddesi 5. fıkrasında; 
 
(5) 30/6/2016 tarihi (bu tarih dâhil) itibarıyla, ödenmesi gerektiği hâlde bu Kanunun yayımlandığı tarihe kadar ödenmemiş olan; 18/5/2004 tarihli ve 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre üyelerin oda ve borsalara olan aidat, navlun hasılatından alınacak oda payları ve borsa tescil ücreti ile oda ve borsaların Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine olan aidat borçları asıllarının ödenmemiş kısmının birinci taksiti bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar, kalanı aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte ödenmesi hâlinde, bu alacaklara uygulanan faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacakların tahsilinden vazgeçilir. 

[Devamını oku...]

25
SÖKE OSB'DE KURULAN BİOMAR SAGUN YEM FABRİKASININ AÇILIŞ TÖRENİ
KALKINMA BAKANI LÜTFİ ELVAN SÖKE OSB'DE YENİ FAALİYETE GEÇEN TÜRKİYE-DANİMARKA ORTAKLIĞINDA KURULAN BİOMAR SAGUN FABRİKASININ AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI.

[Devamını oku...]

09
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İçin Yardım Kampanyası

   15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İçin Yardım Kampanyası

 
Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik menfur 15 Temmuz 2016 Silahlı Darbe Teşebbüsü, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, Hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Bu vesile ile şanlı tarihimizin sayısız örneklerinde olduğu gibi millet ve devlet kenetlenmesi bir kez daha kendini göstermiştir.

[Devamını oku...]

05
TOBB VE ODA-BORSA CAMİASI HER ZAMAN DEMOKRASİDEN VE MİLLETİNDEN YANA OLACAKTIR...

 TOBB VE ODA-BORSA CAMİASI HER ZAMAN DEMOKRASİDEN VE MİLLETİNDEN YANA OLACAKTIR...

Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk KUTLAY 04.08.2016 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımı ile düzenlenen istişare toplantısına katıldı.
Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak, dün olduğu gibi yarın da, demokrasiden, milletimizden, devletimizden yan yana olmaya devam edeceğiz” dedi.
 

[Devamını oku...]

25
İLK VİZE İŞLEMLERİ TAMAMLANDISÖKE TİCARET ODASINDA İLK VİZE İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİ

 Vize başvurularınız için İzmire gitmeden Söke Ticaret Odasında işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Söke Ticaret Odası'nın girişimleriyle Yunanistan Başkonsolosluğuna bağlı VFS Global şirketi,Söke Ticaret Odasında parmak izi dahil olmak üzere tüm işlemleri gerçekleştiriyor.Geçtiğimiz cumartesi 11 üye ve hemşehrilerimizin vize başvuru işlemleri Odamızda yapıldı.06/08/2016 cumartesi ve 20/08/2016 cumartesi tarihlerinde yapılacak yeni vize başvuruları için 0 212 373 58 26 numaralı çağrı merkezinden randevu ve bilgi alabilirsiniz

[Devamını oku...]

19
SÖKE TİCARET ODASI VE SÖKE TİCARET BORSASINDAN DARBEYE KARŞI ORTAK BİLDİRİ

 SÖKE TİCARET ODASI VE SÖKE TİCARET BORSASINDAN DARBEYE KARŞI ORTAK BİLDİRİ 

Değerli basın mensupları;
Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 İl’de, bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz.
15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır.
Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.
Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur.
Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır.
Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir.

[Devamını oku...]

15
ÜYELERİMİZE VE TÜM SÖKELİLERE VİZE HİZMETİ VERMEYE BAŞLIYORUZ

  Söke Ticaret Odasında mobil vize ofisi açıldı. Artık Yunanistan’da dâhil olmak üzere 5 ayrı ülkenin vize başvuruları Söke’den kolayca yapılabiliyor. İlk kez başvuru yapan kişilerin parmak izi vermek üzere İzmir’e gitmelerine gerek kalmadı.

[Devamını oku...]

13
KOSGEB, İŞ-KUR, VE SÖKE TİCARET ODASI ORTAKLIĞINDA DÜZENLENEN GİRİŞİMCİLİK KURSU
Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay,İş-kur Müdürü Cemil Altun ve İş-kur Yetkilisi Murat Özkavsal'ın da bulunduğu Girişimcilik Kursunda Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay Genç Girişimcilere Konu hakkında Bilgilendirme yaparak Kursa katılan Girişimcilere başarılar diledi.

[Devamını oku...]

28
SERTİFİKALI İLKYARDIM KURSU

 01/07/2016 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK OLAN 6331 SAYILI KANUN KAPSAMINDA İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI VE İŞ YERİ HEKİMİ BULUNDURMA ZORUNLULUĞU YANINDA, AZ TEHLİKELİ YERLERDE 20 KİŞİDEN EN AZ 1 KİŞİ, TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ YERLERDE 10 KİŞİDEN EN AZ 1 KİŞİ İLKYARDIMCI OLMAK ZORUNDADIR.

BUNA UYMAYAN İŞVERENLERİN AYRI AYRI 13.000 TL İDARİ PARA CEZASINA TABİ OLACAKLARI BELİRTİLMİŞTİR.

TÜM KAMU KURUM VE KURULUŞLARI AYRICA KÜÇÜK, BÜYÜK ÖLÇEKLİTÜM İŞLETMELER BUNA DAHİLDİR.

SÖKE TİCARET ODASI OLARAK, ODAMIZ KONFERANS SALONUNDA İLYARDIM KURSU DÜZENLENECEKTİR. KURSA KATILMAK İSTEYENLERİN 15 TEMMUZ 2016 TARİHİNE KADAR ODAMIZA MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

[Devamını oku...]

27
İŞ KUR GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLIYOR....
  13-23 Temmuz 2016 tarihleri arasında Girişimcilik Kursu Söke Ticaret Odası’nda yapılacaktır.   Kursa son başvuru tarihi;   12 Te...

[Devamını oku...]

25
HAVAŞ ARTIK SÖKE OTOGARINDA

ODAMIZIN ISRARLI GİRİŞİMLERİ NETİCESİNDE HAVAŞ HAVA ALANLARI YER HİZMETLERİ AŞ'NİN 01 HAZİRAN 2016 TARİHİNDEN İTİBAREN HER GÜN İZMİR HAVA ALANINA SERVİS SEFERLERİ BAŞLATILACAKTIR. İLÇEMİZ OTOGARI 1 NO'LU PERONDAN KALKACAK OLAN SERVİSLER İÇİN KİŞİ BAŞI 27.00.-TL ÜCRET TAHSİL EDİLECEKTİR.

 

[Devamını oku...]

13
Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Tehlikeli ve Çok Tehlikeli 48 Meslekte Belge Zorunluluğu

 ÖNEMLİ DUYURU !!!

 ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN  2015/1 VE 2016/1 SAYILI TEBLİĞLERİN EKİNDE YER ALAN 48 MESLEKTE ( MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ GEREKTİREN MESLEKLER) MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLU HALE GELMİŞTİR. TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ MESLEKLERDE" MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ" OLMAYAN KİŞİLERİN ÇALIŞTIRILMASI HALİNDE 26 MAYIS 2016 TARİHİNDEN SONRA İDARİ PARA CEZASI UYGULANMAYA BAŞLANACAKTIR. İŞVEREN VEYA VEKİLLERİNE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRÜ TARAFINDAN HER BİR ÇALIŞAN İÇİN 500.-TL (BEŞYÜZ TÜRK LİRASI) İDARİ PARA CEZASI VERİLECEKTİR.

     BELGE ALMA ZORUNLULUĞU OLAN MESLEKLER EK'TE BELİRTİLMİŞTİR.

  İLETİŞİM BİLGİLERİ :

SÖKE TİCARET ODASI

KONAK MAHALLESİ YILDIRIM SOKAK NO:22 KAT:2 SÖKE/AYDIN

TEL: 0256 518 14 82

[Devamını oku...]

02
SERTİFİKA TÖRENİ

 SÖKE TİCARET ODASI İLE İŞKUR MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENMİŞ OLAN GİRİŞİMCİLİK KURSUNDA BAŞARILI OLAN KURSİYERLERE SÖKE TİCARET ODASI KONFERANS SALONUNDA SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENEREK SERTİFİKALARI VERİLDİ.

[Devamını oku...]

Bilgi Edinme Menu