İletişim Hattı +90 (256) 518 14 82
Haber ve Duyurular

“TEDARİK ZİNCİRİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI...

  • 06.01.2021
  • sto

 HALKBANK İLE “TEDARİK ZİNCİRİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

TOBB ile Halkbank arasında imzalanan ve Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk KUTLAY’ın da katıldığı Halkbank Paraf Kart Tedarik Zinciri Finansman Projesi lansmanı online zoom görüntülü toplantı üzerinden yapıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı. Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanabilecek.
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan tarafından imzalanan Tedarik Zinciri Finansman lansmanında Hisarcıklıoğlu TOBB mensubu oda ve borsa üyelerinin kredibilite ve cirosuna göre limitler dahilinde hem alıcı hem de satıcı olarak bu sistemden yararlanabileceğini söyleyerek Tedarik zincirinin güvenli işlemesi için TOBB ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzaladık. Tüm üyelerimizin faydalanacağı, alıcı ve satıcının tahsilat, finansman sıkıntısı çekmeden ticaret yapmasını hedefliyoruz. Temel amacı, ticaretin kesintisiz sürmesi olan anlaşma, tedarik zincirinde satıcının tahsilat riskini sıfırlarken alıcıya da kendi finansal durumuna uygun olarak vadeli ödeme imkânı tanıyor. Alıcı, ödeme planında vadeyi 18 aya kadar çıkarabiliyor. Tüm üyelerimize hayırlı olsun.
Yönetim Kurulu Başkanımız Haluk KUTLAY ve Söke Halkbank Şube Müdürü Ümit YOLARTIRAN arasında da bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile Ticaret Odası üyeleri, Halkbank tarafından ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde ticari mal alım ve satımlarda uygun finansman imkanından yararlanabilecek. Protokolü imzalayan Yönetim Kurulu Başkanı KUTLAY, TOBB öncülüğünde hayata geçirilen anlaşmanın hayırlı olmasını diledi ve “Daha önce de Ziraat Bankası ile üyelerimizin 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajından yararlanıp, tahsilat ile uğraşmadan güven içinde ticaretlerini yapabilecekleri benzer bir protokol imzalamıştık. Günümüz şartlarında Covid-19 nedeniyle zor zamanlar yaşadığımız şu günlerde nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılamasına yardımcı olacak, ticarette de devamlılığa katkı sunacak adımlar atmaya çalışıyoruz” dedi.
SATICI VE ALICI FİRMALAR İÇİN SAĞLANAN AVANTAJLAR
1. Satıcı firmalar, peşin, taksitli veya vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin nakit döngülerine göre 4 farklı modelde çoklu vadede POS ile satış yapma imkanı elde edecek.
2. Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak.
3. Sadece satıcı firma özelinde kullanılabilecek özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altına alınacak. Gerektiğinde kapalı devre çalışan, sadece üye iş yerinde geçerli limit tanımı ile müşteri sadakati sağlanacak.
4. POS satışlarından oluşan tutarların teminat olarak kabul edilmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkanının yanı sıra muhasebe ve kayıt kolaylığı tanınacak.
5. Alıcı firmalar ise finansmana kolay erişim imkanı sağlarken, maliyetsiz, vadeli mal alma fırsatı elde edecek.
6. Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel riskler ortadan kalkacak.
7. Alıcılar, mal alım ve ödeme kayıtlarını düzenli olarak takip etme ve muhasebeleştirme kolaylığı elde edecek.
  • “TEDARİK ZİNCİRİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI...

Söke Ticaret Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç