İletişim Hattı +90 (256) 518 14 82
Haber ve Duyurular

SÖKE TİCARET ODASINDAN ÜYELERİNE YENİ BİR HİZMET DAHA DİJİTAL EHLİYET VERMEYE BAŞLADIK

  • 17.02.2022
  • sto
Söke Ticaret Odası, sayısal takograf kartı (dijital ehliyet) hizmeti verme yetkisini alarak üyeleri için çalışmaya devam etmektedir. Kamyon, kamyonet, otobüs sahipleri bundan böyle Aydın’a gitmeden işlemlerini Söke Ticaret Odası’nda sonuçlandırabilecekler.
Mekanik ve elektromekanik takograf cihazları yerine, 1 Mayıs 2006 tarihinden itibaren AB’ye üye ülkelerde Avrupa Birliği’nin ilgili mevzuatı uyarınca karayolu taşımacılığında kullanılan yeni araçlarda sayısal takograf kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Sayısal takograf uygulaması ile profesyonel sürücülerin davranışlarına/faaliyetlerine ilişkin daha fazla ve güvenilir veri toplayarak, karayolu güvenliğinin artırılması amaçlanmaktadır. Takograf kartı, taşıtın kat ettiği mesafeyi, taşıtın yol boyunca hızını, sürüş zamanını ve dinlenme sürelerini sayısal olarak kayıt altına alan bir karttır. Yolculuğun güvenli hale getirilmesi için bir zorunluluk olarak uygulanmaktadır. Ağırlıkları 3 bin 500 kg ve üzeri olan kamyonet, kamyon ve TIR araçlarının yanı sıra, yolcu kapasitesi 17 yolcudan fazla olan otobüslerde takograf kullanımı mecburi tutulmaktadır.
Söke Ticaret Odası’nın üyelerine sunduğu bu yeni hizmet ile ilgili Yönetim Kurulu Başkan’ı Haluk KUTLAY,
“Odamız üyelerine işlerini kolaylaştıracak ve yardımcı olacak yeni hizmetler verebilmek,kendimizi ve beraberimizde üyelerimizi geliştirebilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Bunlardan biride yaptığımız girişim ve görüşmelerimiz sonrasında Dijital ehliyet hizmetinin Odamızda verilmesi oldu.Şimdiye kadar Takograf kartı için il Odalarına gitmek zorunda kalan üyelerimiz artık bu işlemlerini Söke Ticaret Odasından gerçekleştirebilecekler, üyelerimize ve bu sektörde faaliyet gösteren hemşehrilerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.
  • SÖKE TİCARET ODASINDAN ÜYELERİNE YENİ BİR HİZMET DAHA DİJİTAL EHLİYET VERMEYE BAŞLADIK

Söke Ticaret Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç